Podnikavé objevování sebe sama

08.06.2024

Podnikání v dnešní době je úplně jiné, než když jsem se o něj pokoušela před nějakými patnácti lety. Naskýtá se mnoho možností a pomocníků v podobě různých aplikací dostupných zdarma, a hlavně už tak vymazlených, že stačí klik-klik, a všechno se zázračně udělá samo, aniž bych potřebovala být nějak technicky založená nebo studovat nějaké sáhodlouhé návody (což je celoživotně moje noční můra). Také osobnostně jsem zase o něco dál, a tak ke mně přicházejí všelijaká vnuknutí a uvědomění. 

Třeba nedávno mně najednou napadla paralela mezi zpíváním v jednotlivých čakrách (do něj se noříme na workshopu Za svým hlasem) a způsobem prožívání nějaké situace. Když tutéž situaci budu prožívat usazená v různých čakrách, budu reagovat pokaždé jinak. Například třeba když mi v tramvaji někdo šlápne na nohu ve chvíli, kdy nemám své čakry zrovna moc v harmonii, mohu (například):

1. čakra – mít starost o své bezpečí
2. čakra – se rozzlobit nebo rozplakat
3. čakra – oddávat se myšlenkám, že si mě nikdo neváží
4. čakra – pocítit k tomu člověku nevraživost
5. čakra – chtít tomu člověku něco říct, ale nedokážu to
6. čakra – prožívat vše výše zmíněné současně (ego)

Naopak, pokud jsem v harmonii, tak i kdyby mi tam některá čakra poslala cokoli negativního, bude to jen záblesk, při kterém se hned vrátím k nadhledu a klidu. Skvělá zpráva je, že čakry si můžu sama otevírat zpíváním, a ono to vážně funguje!

Několikrát se mi poslední dobou přihodilo, že jsem se na kraťoučký okamžik zničehonic cítila jako úplně svobodná, úplně u sebe, bez zatížení jakýmkoli přesvědčením, vědomostí, pravidlem... A v tu chvíli jsem prožila zároveň pocit deja vu - že už jsem to takhle někdy měla, a uvědomění, že to někdy bylo v raném dětství. Je to vždycky krásný prožitek, ze začátku mi vhrkaly slzy do očí. Nikdy nevím, kdy to přijde, ale těším se, že až pomine shon zaměstnání, ve kterém už brzy skončím, že by se takové chvíle mohly objevovat častěji a na delší dobu. Máte nějaký podobný zážitek?

Když jsem se teď začala trochu pohybovat ve vodách online podnikání, nacházím - hlavně v různých skupinách na FB - TOLIK inspirujících lidí s tak zajímavými projekty, že mi připadá úplně neuvěřitelné, jak obrovské množství takových lidí musí ve skutečnosti být, když já samozřejmě přicházím jenom na zlomek z nich. A pak když se člověk setká s lidmi z těchto okruhů naživo, tak vidí, že ačkoli jsou každý úplně jiný, tak všichni přinášejí tomuto světu něco jedinečného a obohacujícího, a pak je - aspoň u mě to tak zafungovalo - ochotný vidět tuto jedinečnost i v lidech z každodenního života, a v neposlední řadě i sama u sebe! Jsme každý originál a všichni máme co světu dát - a na to si zazpívejme! ☺︎