Niterná síla při setkání se smrtí

01.01.2024

V poslední době se ve světě kolem nás dosti intenzivně zviditelňuje téma smrti. Nejedna rodina oplakává své blízké a mnoha lidí se zprávy o násilí a jiných příčinách smrti dotýkají tím víc, čím blíž k nim se odehrávají.

Pro naši náturu je asi přirozené neprožívat tolik to, co se děje někde daleko, a je to tak nejspíš dobře, protože kdybychom měli skutečně prožívat to, co se jen za poslední dvě desítky let odehrálo a ještě odehrává v různých částech světa, tak by náš duševní stav asi nebyl slučitelný s životem.

Na tomto grafu, který zveřejnila Kateřina Mahdalová v článku na Seznamu, jsou vidět následky pouze ozbrojených konfliktů (a lidé v různých částech světa - na rozdíl od toho našeho chráněného kouta navíc také umírají na hlad, nemoci, kvůli vysoké kriminalitě atd.), a už to je až až:

Ono stačí, když se vciťujeme do bolesti lidí ve svém okolí, možná se také vkrádají obavy o život svůj i svých blízkých - obvykle to pochopitelně příliš nepřispívá k duševní rovnováze.

Napadlo mě, že bych mohla nahrát jakousi zvukovou meditaci, která podpoří vnitřní sílu vyrovnávat se
s bolestí a strachem. Přišlo mi, že bych k tomu měla využít frekvence alikvótních tónů, které jsou očistné a přinášejí klid a harmonii. Vyzkoušet můžete zde (pod názvem Posílení) a nebo i s vizuální oporou mandal
na Youtube kanálu Duše zpívá.