Opečovávací nahrávky

Proč opečovávací? Jsou vytvořené s láskou tak, abyste jejich prostřednictvím mohli pečovat o svoji psychiku, na kterou se pak váže i naše fyzické zdraví. Jak to funguje? 

Už i západní medicína uznává, že mnoho (ne-li všechny) fyzických neduhů je následek dlouhodobého napětí (stresu) vznikajícího potlačováním emocí. V naší kultuře máme spoustu různých konvencí a pravidel psaných i nepsaných, která pokud nedodržíme, býváme okolím méně či více zjevně souzeni (a odsuzováni) - a to není nikomu příjemné, takže často jedná v rozporu se svým přesvědčením, pocity a instinkty. 

Další z faktorů je naše mysl (ego), která nám často vytváří obraz nás samých jako v něčem nedostatečných, méněcenných - takový obrázek sebe sama se nám přirozeně nelíbí, a tak se ho snažíme kompenzovat větším úsilím, zodpovědností a dalšími nároky, které si na sebe sami naklademe. Tím pádem ale zase děláme něco jiného, než bychom ve skutečnosti chtěli, a vzdalujeme se od své podstaty. To se pak projevuje jak v psychice - pocity podráždění, nechuti a vyčerpání, tak v těle - únavou, bolestmi až nemocemi.

Pro mnoho lidí je bohužel těžké se na chvíli zastavit a zklidnit natolik, aby si mohli uvědomit své emoce a jejich původ, a ještě těžší ty emoce uvolnit a následně se od nich oprostit. 

Proto přicházím se svou nabídkou: najděte si chvilku klidu, pohodlně se usaďte, případně si nasaďte sluchátka, aby vám neunikla žádná z působících vibrací, a zaposlouchejte se do nahrávky, která vás momentálně oslovila. Zkuste se opravdu soustředit jen na hudbu a co ve vás vyvolává, nedovolte své mysli vymýšlet, posuzovat a hodnotit. Uvědomujte si vibrace mís a hlasu a nechte je volně procházet svým tělem od hlavy až k patě. Pokud dostanete chuť do poslechu vložit nějakou konkrétní situaci, prožít ji i s emocemi a nechat je odeznít, udělejte to. Některé nahrávky k tomu přímo vybízejí. Ale není to tak podstatné jako ztišení mysli a oddání se pečujícím vibracím.                                                         


Děkuji   Možná máte nějaký důvod být vděční (ať už někomu jinému, sami sobě, životu...) a rádi byste si ten pocit vděčnosti pěkně užili. Chcete-li, ponořte se do děkování spolu se mnou...

P.S. Máte pocit, že momentálně ve vašem životě není nic, za co byste měli chuť děkovat? No tak, zkuste si uvědomit, co všechno máte a nemuseli byste mít... A vděčností si přitahujeme do života dobré věci. Také vědci zjistili, že vděčnost zlepšuje zdraví, zvyšuje pocit štěstí, brání depresivním stavům a zlepšuje spánek! ☺︎

Jste-li vizuální typ a rádi byste si poslechli Děkuji jako video
s obrázky, najdete ho zde.

Milí posluchači, protože mám od vás zprávy, že byste pro pořádné uvnitřnění uvítali nahrávky delší, třeba na 15-20 minut, rozhodla jsem se vám vyhovět. Začínám právě s touto děkovací nahrávkou, prodloužila jsem ji na 15 minut a vytvořit tím podklad pro vaši meditaci. Ve střední - nejdelší, meditativní - části, zpívám se zvonkohrou Heola (krátká ukázka zde), a ve třetí části převezmou slovo zase tibetské mísy.  TUDY K 15 MINUTOVÉ NAHRÁVCE.


Pokud byste chtěli slyšet tuto nahrávku i s vizuální oporou mandal, najdete ji na Youtube
kanálu Duše zpívá.

2) Může ji využít i ten, kdo si rád dělá věci po svém, možná má ne příliš mainstreamové názory a často si připadá, jako by žil v jiném světě než většina ostatních lidí - někdy může být obtížné ustát svou jinakost, a v takové chvíli si může s nahrávkou říct: No a co?

Ztišení     Chtěli byste, aby vám někdo zazpíval ukolébavku před spaním? Nebo jste rozrušení a rádi byste se zklidnili a ztišili? Tato nahrávka je pro vás.


Teď a tady  Tato nahrávka nevznikla jako původně opečovávací, je to Mp3 z videa, které bylo natočeno, když jsem si poprvé zkoušela akustiku kostela na Roudné v Plzni. Protože už jsem dostala několik zpráv o tom, jak vám právě tato hudba dělá dobře, přidala jsem ji i sem.
A proč Teď a tady? Přesně tak jsem se při zpěvu v kostele cítila, zcela ponořena do přítomného okamžiku na místě s nádhernou akustikou. Ať pomáhá i vám oprostit se od myšlenek na minulost a na budoucnost, a prostě "jen" BÝT.


Posílení    Pro všechny, komu se vkrádá do srdce strach o sebe nebo blízké. Napadlo mě, že taková nahrávka je v současné době aktuální. Připustíme-li, že strach je určitý program naší mysli, můžeme tento program vypnout. K tomu právě slouží tato nahrávka. Něco mi řeklo, že tentokrát mám ve svém zpěvu využít alikvóty, a tak jsem i učinila.


No a co?   Tuto nahrávku lze využít ve dvou případech.

1) Myslím, že většina z nás se někdy ocitla v situaci, kdy nám někdo jiný říká něco, co se nám nelíbí, třeba nám něco vyčítá nebo nás poučuje apod. Že se takto chová, je jeho věc k řešení, ale pokud mu to nenecháme a bereme si to (ovlivní to negativně naši náladu), stává se to naší věcí. V takové chvíli si u této nahrávky  (kultivovaně ) můžeme prožít a užít svou chvilku vzdoru, abychom ho následně mohli rozpustit.


Hravost - radost    Na svém blogu v článku "A co dospělí, mají si kde hrát?"  popisuji, jak jsem díky objevování tibetských mís dospěla k radosti z hravosti. Tato nahrávka je jakýmsi "zhmotněním" hravě-radostných pocitů. Třeba na vás zapůsobí povzbudivě, třeba až směšně (i to je přínosné, když se zasmějete ). A pokud vám připadám jako blázen, můžete to vnímat jako upozornění, že když uberete na vážnosti, život se vám celkově vylehčí... (Toho blázna na sobě při tom klidně nechám .)