en-Suspendovali mě!

23/01/2024

Tak jsem se já, která nikdy nebyla na žádné sociální síti (nepočítám-li Youtube), rozhodla použít Facebook k propagaci tohoto projektu, abych dala šanci co nejvíce lidem, aby se o něm dozvěděli. 

Tedy jsem si vytvořila účet, nejprve svůj, protože bez toho to nejde, a pak stránku projektu Duše zpívá. To prostředí je pro mě dost nepřehledné, zabralo mi dost času, než jsem zjistila, co kde a jak, abych tam mohla nahrát fotku, příspěvek, video… 

Druhý den (vlastně spíš noc) jsem si řekla, že opečuju tu svou osobní stránku, abych mohla začít oslovovat známé a dala to, proč jsem tam přišla, do pohybu. Vytvoření úvodní fotografie mi zabralo dost času, a když jsem ji konečně kolem půlnoci chtěla na FB stránku nahrát, najednou se objevila prázdná obrazovka se strohým okénkem anglicky mi sdělujícím, že můj účet byl suspendován, pozastaven, protože prý porušuji podmínky ohledně autenticity. 

Musela jsem se odvolat (a při té příležitosti jim dát své telefonní číslo…), a čekat dva dny, než mi milostivě sdělili, že zjistili, že nakonec můj účet je úplně v pořádku, a že tedy v jeho užívání můžu pokračovat. Možná to tak dělají s každým, kdo nedá rovnou svoje telefonní číslo (i když to není povinné), nevím. 

Beru to jako první znamení. Pokud by přišlo ještě jiné, které by ukazovalo na to, že FB skutečně není moje cesta, tak ho budu následovat. Stejně se nejvíc těším, až budu tvořit hlavně na Youtube, ten na mě ještě působí aspoň trochu uchopitelně. No ale samozřejmě budu ráda, když se ke mně na Facebooku připojíte, třeba se ukáže, že to je užitečný nástroj a třeba časem vytvoříme i uzavřenou skupinu, abychom mohli sdílet své pokroky a pocity... Je to tady.